Albino hastalığını bilirsiniz.Yinede açıklamakda fayda var.

Binlerce insanı ya da hayvanı etkileyen genetik bir bozukluk olan albinizm renklenmeyi sağlayan melanin pigmenti yokluğu ya da azlığından kaynaklanır. Gözler, deri, saçlar ve bedenin diğer bölümlerini etkileyebilir. Akvaryum balıklarında da sık olarak albinizm görülmektedir.

Akşınlarda (gerek insan, gerek hayvan) deri çok ince ve beyazımsı (ya da hafifçe pembe), kıllar (ya da tüyler) beyazdır. Gözlerin gözbebekleri pembe, ağ tabakadan yansıyan ışık kırmızıdır. Gözler ışığa duyarlıdır ve genellikle astigmattır. Akşınlık ender de olsa, zeka geriliği ya da bedensel gerilikle birlikte görülebilir. Derilerinde renk pigmentleri bulunmadığı ya da az bulunduğu için güneşten gelen zararlı ışınlar vücuda çok hızlı etki eder ve fazla güneş altında bulunmaları ölümle bile sonuçlanabilir.Kaynak : (Albino nedir ? )

Peki ya Afrikada Albine olmak nasıl birşey ?Düşünsenize Afrikanin hiç bir eğitimi olmayan kabilesinde siyahi bir anne ve babadan meydana geldiğinizi ? Eğerki düşündüğünüz gerçek olsaydı yaşayacağınız problemler şunlardı ;

Afrikada Albino hastalarının lanetlenmiş olduğu efsanesi yüzünden her yıl yüzlercesi katlediliyor.Cesetleri büyü yapma malzemesi olmaları için param parça edilerek binlerce dolarlara satılıyor.Halk arasında türemiş bir başka efsane olan AİDS  hastalığından kurtuluş yolu albino hastalarıyla ilişkiye girmek çözümmüş gibi anlatıldığından dolayı her yıl yüzlerce albino hastası çocuğa  binlerce insan(!) tarafından tecavüz ediliyor.Eğerki bir albino hastası tüm bu vahşetlerden canlı kurtulursa Ciltleri beyaz olduğu için güneşe maruz kalıyor ve güneş kremi bulamadığı için cilt kanserinden ölüyor.

ve Bugün Türkiye Cumhuriyetin Tanzanyada bir Albino köyü kuracağı haberini aldım.Mutluluğumun Tarifi yok.ve söylenebilecek tek bir söz var. Yeter Artık #Albinolarölmesin !
Habere ulaşmak için . Tanzanyaya Albino köyü kuruluyor !